Краш-тест

Статті - Все про краш тести
П'ятниця, 19 червня 2009, 14:05
Краш-тест (англ. Crash test) - випробування дорожніх і гоночних автомобілів на безпеку. Являє собою умисне відтворення дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) з метою з'ясування рівня пошкоджень, які можуть отримати його учасники. Зазвичай для краш-тесту в машину поміщають манекен, обладнаний датчиками для заміру ушкоджень.
Цікаві факти
1. Манекени використовуються в краш-тестах. Робиться це з 50-х років XX століття. Один з найвідоміших належить компанії Volkswagen - лисий манекен в помаранчевому комбінезони, випускається з 1967 року
2. Зараз для краш-тестів потрібна ціла «сім'я» манекенів ( «тато», «мама», «підліток», «немовля»). Вони максимально враховують анатомічні особливості будови людського тіла, що дозволяє оцінити ступінь і характер отриманих травм.
3. Найбільш чутливі краш-манекени робляться в Японії, Вартість - 10-15 тис. доларів.
Розгін автомобіля, як правило, здійснюють зовнішнім мотором. Автомобіль розфарбовують спеціальним чином, щоб було легше локалізувати і виміряти ушкодження. Згідно сучасним європейським нормам за пошкодження, отримані манекеном, знімаються бали. За сумою балів визначається ступінь безпеки. Найбільш дешевим і простим для проведення є лобовий краш-тест. У ноьому розігнаний автомобіль направляється на бетонний блок. Зіткнення автомобіля, що рухається, наприклад зі швидкістю 100 км/г, з бетонним блоком приблизно еквівалентно зіткненню автомобіля зі швидкістю 200 км/год з нерухомим автомобілем такої ж маси. Останнім часом прийнято проводити не лобовий краш-тест, а лобовий удар зі зміщеним центром. Змінилася і перешкода: з бетонного блоку вона перетворилося в стандартизовану перешкоду навподобі зустрічного автомобіля.
Краш-тести, що імітують удар збоку або ззаду, більш дорогі та складні у здійсненні. Вони вимагають відразу двох автомобілів або спеціального обладнання. Тому вони поки що здійснююються рідше.
 

 
 
Autoa.org © 2009 - 2022