Ринок вживаних автомобілів набирає обертів

Новини - Новини в Україні
Вівторок, 26 січня 2010, 20:17

Ринок вживаних автомобілейУ 2009 році ринок уживаних автомобілів в Україні скоротився лише на 19,4% в порівнянні з рекордним 2008 роком, у той час як збут нових авто впав більш ніж на 74%.

За інформацією www.autoconsulting.com.ua, ринок вживаних автомобілів утримав свої позиції через більш гнучке реагування на кризові явища, а також завдяки великій пропозиції «свіжих» автомобілів. Однак під кінець року криза стала добиратися і до даного сегмента, скоротивши збут майже на 20%. Проте в грудні на вживаному ринку реалізували більш ніж в 2 рази більше автомобілів, ніж на ринку нових авто. Сегмент ж «свіжих» автомобілів, придбаних в період буму 2002-2008 років, сьогодні вже перевищує ринок нових автомобілів і продовжує збільшуватися.

Зростання відбувається за рахунок колишніх кредитних автомобілів. Але ситуація з попитом далеко не однорідна. Так, іномарки продовжують користуватися популярністю, у той час як збут ВАЗів та інших російських авто впав майже на 40%. Українці віддають перевагу перевіреним брендам. Продажі Volkswagen, Toyota, Mercedes-Benz, BMW, Skoda, Mitsubishi, Hyundai, Kia демонструють істотне зростання. Однак лідерство продовжують утримувати ВАЗ (30% ринку), Daewoo (6,7%), Volkswagen (5%).

Самою популярною моделлю, що продається на ринку залишається Daewoo Lanos, але їй буквально на «п'яти» настає Volkswagen Passat. Skoda Octavia змогла випередити такі хіти, як "Daewoo Sens, до якого вже підбирається і Chevrolet Aveo. У сегменті off-Road дуже близькі результати зафіксовані у Toyota Land Cruiser Prado, Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Pajero Wagon. У комерційному сегменті колишньою популярністю користується: Volkswagen Caddy, Transporter, Renault Kangoo, Mercedes-Benz Vito. У грудні стала мінятися і вікова картина, так найбільшим попитом користуються 3-5-річні автомобілі, а власники 6-7-літніх охочіше торгувалися.

Якщо розглядати ситуацію в областях, то спад продажів відзначений майже на всій території України, за винятком західних областей. Схоже, що тут вже почав змінюватися стереотип стосовно придбання вживаних авто, і споживачі в першу чергу стали вивчати пропозиції ненових автомобілей. Ще не надто розглядають вживані авто, як альтернативу новому в Києві і областях Центральної України. Тут збут ввживаних авто впав на 24-40% в останні місяці 2009 року, вважаючи за краще ще пошукати авто на розпродажах в автосалонах. У 2010 році ринок вживаних автомобілів продовжить падіння, але темпи все ж таки менші, ніж на ринку нових авто.

Крім того, ринок вживаних автомобілів буде трансформуватися в слід за скороченням платоспроможного попиту, в бік все більше недорогих авто. У 2010 році на ринку очікується зростання пропозиції щодо «заставних» автомобілей, тому що банки посилять роботу з неплатниками автокредитів. Якщо у 2009 році такі авто взагалі не робили погоду на ринку, то в 2010 році вони можуть вплинути на кількість пропозицій.

 

 
 
Autoa.org © 2009 - 2022