Що буде з біопаливом в Латвії?

Новини - Новини у світі
Середа, 22 лютого 2012, 13:02

Галузь по виробництву біопалива в Латвії може повністю зникнути, так само як і цукрова галузь, повідомляє delfi.lv з посиланням на газету Dienas bizness.

Такий висновок виразили члени Латвійської асоціації виробників біопалива після того, як ознайомилися із стратегією розвитку енергетики до 2030 року, яке розробило Міністерство економіки.

Енергетична стратегія має на увазі, що до 2030 року державну підтримку отримуватиме діяльність, пов'язана з розвитком виробництва біопалива 2-го покоління (переробка деревини, або соломи). Що стосується латвійських виробників біопалива, то вони на сьогодні працюють з технологіями 1-го покоління (переробка рапсу і зернових). Виробники не заперечують, що майбутнє - за технологіями 2-го покоління, але доки вони досліджені лише частково, а впровадження відповідних технологій залишається надзвичайно дорогою справою.

"У стратегії мінекономіки ми бачимо, що по різних сценаріях в латвійському транспортному секторі питома споживаного біопалива складе 20%. Але доки незрозуміло, звідки воно візьметься? Ми його імпортуватимемо? Вибравши дорожче біопаливо другого покоління, ми повинні вважати на те, що ціни на паливо виростуть на 20-30%. Чи готові до цього латвійські споживачі? У обставинах, при яких Євросоюз субсидуюєцю галузь і продовжить робити це як мінімум до 2014 року, ми не можемо вижити на ринку без підтримки. Якщо країна не може давати прямі субсидії, нас можна підтримувати по-іншому, проте для нас це питання виживання", - стверджує Арніс Январс, голова правління компанії Bio Venta, найбільшого латвійського виробника біопалива.


Джерело: автомобілі в латвії

 

 
 
Autoa.org © 2009 - 2021